عربستان تماس های سری بین ریاض با تهران به وسیله عمان را تأیید کرد

به گزارش گردشیا، خبرنگاران: عربستان سعودی تماس های سری بین این کشور با ایران به وسیله عمان را تأیید کرد.

عربستان تماس های سری بین ریاض با تهران به وسیله عمان را تأیید کرد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل گردشیا ، بر اساس گزارش پایگاه خبری النشره لبنان، عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی از شاهزاده عبدالعزیز بن عبدالله عبدالعزیز فرزند خود خواسته است به تماس های سری با ایران که به وسیله یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در جریان است، انتها دهد.

براساس گزارش رسانه های عربستان، ملک عبدالله تأکید دارد که قبل از برداشتن گام های بیشتر در این روابط، تهران موضعی قاطعانه درخصوص ارتباط با حوثی ها در یمن اتخاذ کند و حمایت از آنها را متوقف کند.

دولت ریاض حوثی های شیعه یمن را تهدیدی فزاینده بر ثبات و امنیت عربستان تلقی و ادعا می نماید این گروه ارتش منظمی که مجهز به دهها موشک دوش پرتاب ضد هواپیما و صدها سامانه موشک ضد تانک است، تشکیل داده است.

همزمان منابع سعودی پیگیر تماس های تهران -ریاض به روزنامه الجمهوریه گفته اند میانجیگر عمانی در متقاعد کردن تهران به اتخاذ موضعی مشابه شکست خورده است؛ زیرا ایرانی ها پاسخ به درخواست عربستان را مشروط بر توافق درباره یک بسته شروط جامع اعلام نموده اند. بر اساس ادعای عربستان، بحران بی اعتمادی بین دو کشور نیازمند این است که تهران سیگنال مثبتی را ارسال کند تا میزان آمادگی خود را برای ایجاد یک راه چاره فراگیر در سایه تردیدهای عربستان به جدیت ایران در این باره، نشان دهد.

ر1

منبع: تسنیم
انتشار: 3 شهریور 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 318

به "عربستان تماس های سری بین ریاض با تهران به وسیله عمان را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان تماس های سری بین ریاض با تهران به وسیله عمان را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید