صندوق نوآوری به شرکت های حوزه فناوری اطلاعات تسهیلات می دهد

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات (افتا) که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گشت، گفت: بسیاری از شرکت های دانش بنیان با خدمات صندوق آشنا نیستند، در صورتی که شرکتها حتی کوچکترین آنها می توانند از خدمات صندوق نوآوری بهره مند شوند .

صندوق نوآوری به شرکت های حوزه فناوری اطلاعات تسهیلات می دهد

ملکی فر با اشاره به خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: چهار دسته خدمات شامل تسهیلات مالی، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی (کمک بلاعوض) به شرکت های دانش بنیان از سوی صندوق اعطا می شود.

وی با بیان اینکه این صندوق برای تامین مالی قراردادهای همکاری فناورانه بین طرف های عرضه و تقاضا ابزارهای متفاوتی دارد، گفت: تسهیلات برای طرف تقاضا از تسهیلات لیزینگ است که هر خریدار می تواند 70 تا 80 درصد مبلغ خرید خود از شرکت دانش بنیان را با نرخ 8 تا 9 درصد به مدت 3 سال از صندوق دریافت کند .

معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای طرف مقابل، عرضه انواع ضمانت نامه، تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی، حمایت بلاعوض اخذ استانداردها، حمایت بلاعوض حفاظت از مالکیت فکری و آموزش و مشاوره های فنی و مدیریتی از سوی صندوق در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 14 رویداد معرفی نیازهای فناورانه از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گشت، بیان کرد: دراین رویدادها هزار و 150 شرکت دانش بنیان حضور داشتند و هزار و 659 نیاز فناورانه معرفی گشت . همچنین چهار هزار و 728 میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه در این رویدادها منعقد شده است .

ملکی فر گفت: حمایت از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های داخلی از دیگر تسهیلات صندوق است، از آن جمله می توان به نمایشگاه الکامپ، نمایشگاه بین المللی تلکام، نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران، نمایشگاه صنعت بومی سایبری، نمایشگاه الکامپ- شهر هوشمند، نمایشگاه کیتکس 2020 ، نمایشگاه شهر هوشمند، نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن، جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی و نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات اشاره کرد .

وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی 230 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای داخلی وخارجی ارایه می کند، گفت: این صندوق برای اخذ 8 استاندارد داخلی و خارجی شامل مجوز فتا، ارزیابی امنیت محصول، مجوز پدافندی، کمک بلاعوض ارایه می کند .

به گفته معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی، این حمایت ها تا سقف 40 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف 40 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و 140 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی اعطا می کند .

وی بیان کرد: برای مالکیت فکری نیز تا سقف 9 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف 200 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف 100 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و تا 45 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی و تا سقف 20 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی به شرکت های حوزه امنیت فناوری اطلاعات اعطا می شود .

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1326

به "صندوق نوآوری به شرکت های حوزه فناوری اطلاعات تسهیلات می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق نوآوری به شرکت های حوزه فناوری اطلاعات تسهیلات می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید