شناسایی صرافی متخلف در استان البرز، حواله 218 هزار دلار به کانادا

به گزارش گردشیا، علی اکبر مختاری در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به شناسایی یک واحد صرافی متخلف دراستان البرز، اظهار کرد: این تخلف در حالی اتفاق افتاده که از اردیبهشت ماه امسال طبق مصوبه هیئت دولت و اعلام بانک مرکزی نقل وانتقال ارز توسط صرافی ها ممنوع بوده است.

شناسایی صرافی متخلف در استان البرز، حواله 218 هزار دلار به کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

وی اعلام کرد: یک صرافی در کرج طبق درخواست یکی از مراجعه کنندگان خود خارج از مدت قانونی که توسط دولت برای انتقال ارز اعلام شده بود، 218 هزار دلار ارز به کشور کانادا حواله نموده است که این اقدام به عنوان تخطی از تصمیم دولت و یک تخلف بوده و در ردیف قاچاق کالا و ارز محسوب می گردد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز ادامه داد: در رابطه با این پرونده سه متهم دستگیرشده اند که درمجموع با قرار تأمین وثیقه چهار میلیارد و 300 میلیون تومانی آزادشده اند، یکی از این متهمان که با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی آزادشده بود، تبرئه می گردد و حکم برائت می گیرد.

مختاری افزود: دو متهم دیگر این پرونده بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دلیل تخلف در حواله ارزی که خارج از ضوابط بانک مرکزی صورت گرفته است، به پرداخت یک میلیارد و 800 میلیون تومان در حق دولت محکوم شده اند.

وی با بیان اینکه صرافی متخلف از دستگاه کارت خوان یک واحد صنفی که در کار عرضه در و پنجره است، این تخلفات را انجام داده است تا به نام خود صرافی نباشد، اضافه نمود: حکم اولیه در مورد این پرونده صادرشده است، اما این رأی قابلیت تجدیدنظرخواهی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 519

به "شناسایی صرافی متخلف در استان البرز، حواله 218 هزار دلار به کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی صرافی متخلف در استان البرز، حواله 218 هزار دلار به کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید