رونمایی از موشک هسته ای چین که نیم ساعته به آمریکا می رسد

به گزارش گردشیا، مهر نوشت: چین روز سه شنبه با برگزاری یک رژه نظامی دستاوردهای جدید نظامی خود و از جمله یک موشک هسته ای را به نمایش می گذارد که در عرض نیم ساعت به خاک آمریکا می رسد.

رونمایی از موشک هسته ای چین که نیم ساعته به آمریکا می رسد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش یاهونیوز، در رژه نظامی روز سه شنبه چین بسیاری از توانمندی های این کشور در حوزه نظامی در معرض دید قرار می گیرد. ناظران و تحلیل گران نظامی می گویند این کشور فاصله خود با کشورهای غربی و امریکا در حوزه نظامی گری را به شدت کاهش داده است.

موشک هسته ای و بالستیک چین که Dongfeng 41 نام دارد، بین 14 تا 15 هزار کیلومتر برد دارد و با سرعت نزدیک به 30 هزار کیلومتر در ساعت حرکت می نماید. موشک یادشده 21 متر نیز طول دارد. انتظار می رود نمایش عمومی این موشک در رژه روز سه شنبه به مناسبت هفتادمین سالگرد به قدرت رسیدن حزب کمونیست چین انجام گردد.

از جمله دیگر تسلیحات جدید چینی که برای مشاهده آن کنجکاوی زیادی وجود دارد می توان به یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) مافوق صوت و یک زیردریایی رباتیک اشاره نمود.

قدرت نمایی نظامی چین با توجه به تنش ها و درگیری های اخیر در هنگ کنگ و نیز مناقشه ارضی این کشور با تایوان و در خصوص بعضی جزائر با همسایگانش قابل توجه است. ارتش چین با دو میلیون نفر کادر رسمی زن و مرد بزرگترین ارتش دنیا از نظر نیروی نظامی است. این ارتش از نظر صرف بودجه بعد از ارتش آمریکا در رتبه دوم است. در سال های اخیر فراوری جنگنده های پیشرفته و زیردریایی های هسته ای نیز در دستور کار چین قرار گرفته است.

در رژه نظامی ارتش چین در روز سه شنبه 15 هزار سرباز و نیروی نظامی، بیش از 160 هواپیمای جنگی و 580 نوع تجهیزات نظامی شرکت دارند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 438

به "رونمایی از موشک هسته ای چین که نیم ساعته به آمریکا می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از موشک هسته ای چین که نیم ساعته به آمریکا می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید