روسیه: آمریکا و اروپا مقصر کاهش تعهدات هسته ای ایران هستند

به گزارش گردشیا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد آمریکا با تضعیف برجام و کشورهای اروپایی با کوتاهی در اجرای تعهدات خود باعث کاهش تعهدات هسته ای ایران شده اند

روسیه: آمریکا و اروپا مقصر کاهش تعهدات هسته ای ایران هستند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ریانووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز آدینه در نشست خبری هفتگی خود آمریکا و اروپا را مقصر اصلی کاهش تعهدات هسته ای ایران خواند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه درباره گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران به خبرنگاران گفت: گازدهی به آبشارهای سانتریفیوژ در تأسیسات فردو شروع شده است. اگر آمریکا دست از ضربه زدن به برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد دست برمی داشت و طرف های اروپایی توافق هسته ای نیز به تعهدات خود عمل می کردند، این اتفاق رخ نمی داد.

دولت آمریکا از زمان خروج از برجام در اردیبهشت ماه 1397 تاکنون تحریم های مختلفی را علیه ایران وضع نموده و طرف های اروپایی برجام نیز که در ابتدا قول داده بودند حتی با وجود خروج آمریکا از برجام باز هم تعهدات خود در قبال ایران را طبق مفاد برجام به انجام خواهند رساند، طی این مدت تنها به دادن وعده و وعید اکتفا نموده و گام محسوسی در راستای تأمین منافع مشروع ایران ذیل برجام برنداشته اند.

ایران که در اردیبهشت ماه امسال روند کاهش تعهدات هسته ای خود را در پاسخ به بدعهدی طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان شروع و طی ماههای اخیر در سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود نموده بود، روز سه شنبه 14 آبان رسماً از شروع گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته ای فردو اطلاع داد و در نخستین دقایق بامداد روز پنج شنبه 16 آبان نیز سازمان انرژی اتمی ایران طی بیانیه ای شروع گازدهی به تأسیسات هسته ای فردو را به طور رسمی اعلام نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 606

به "روسیه: آمریکا و اروپا مقصر کاهش تعهدات هسته ای ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا و اروپا مقصر کاهش تعهدات هسته ای ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید