رئیس قطری پاری سن ژرمن به رشوه دادن به دبیرکل پیشین فیفا متهم شد

به گزارش گردشیا، رئیس باشگاه پاری سن ژرمن با همدستی با دبیرکل سابق فدراسیون جهانی فوتبال که به دلیل فساد مدیریتی برکنار شد، متهم شده است.

رئیس قطری پاری سن ژرمن به رشوه دادن به دبیرکل پیشین فیفا متهم شد

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گردشیا، ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری سن ژرمن به نقش داشتن در بعضی جرایم اجرا شده توسط ژروم والکه، دبیرکل سابق فیفا متهم شده است.

والکه سال 2015 پس از اثبات سوء استفاده از سِمت خود در فیفا و اتهاماتش در خصوص فروش بلیت های جام جهانی با بهایی بالاتر از قیمت مصوب در بازار سیاه، برکنار شد و اکنون فاش شده است که رئیس قطری باشگاه پاری سن ژرمن هم در اتهاماتی که علیه مدیر گروه رسانه های BeIN وجود دارد، نقش داشته است. اتهامی که در سوئیس علیه الخلیفی شکل گرفته اعطای امتیازات بی مورد از سوی او به والکه بوده است، کسی که به دریافت رشوه متهم بوده است.

در بیانیه ای که از سوی دفتر دادستانی کل سوئیس منتشر شده آمده است: نتایج یکسری تحقیقات نشان می دهد که والکه از هر یک دو متهم دیگر پرونده، امتیازات بی مورد دریافت نموده است. پس از آنکه ناصر الخلیفی به جای والکه، به وسیله یک شرکت، ویلایی را در منطقه ساردینیای ایتالیا خریداری کرد، مبلغی حدود 500 هزار یورو به والکه مسترد شد، مبلغی که او به یک شخص ثالث برای خرید آن ویلا پرداخت نموده بود. والکه سپس از الخلیفی امتیاز استفاده انحصاری از این ویلا برای یک بازه زمانی 18 ماهه گرفت - تا زمانی والکه که از سوی فیفا محروم شد - آن هم بدون آنکه اجاره بهای تخمین زده شده این ویلا که در حدود 900 هزار یورو تا 1.8 میلیون یورو بود را بپردازد. همچنین از سوی متهم سوم سه مورد واریز وجه مجموعاً به رقم 1.25 میلیون یورو به حساب شرکت تحت تملک والکه اسپورت یونایتد اجرا شده است. اتهام (الخلیفی) به تخلف سوءمدیریت، با خودداری والکه از اعلام امتیازات دریافتی از سوی او در فیفا با وجود ملزم بود به گزارش این امتیازات به عنوان دبیرکل که مال اندوزی غیرقانونی محسوب می گردد، مرتبط است. از این رو الخلیفی و متهم سوم هر دو به عنوان عوامل انگیزه بخش در رخ دادن این تخلفات متهم شناخته می شوند.

در ادامه بیانیه دفتر دادستانی کل سوئیس می خوانید: در ارتباط با جعل اسناد نیز والکه به ارائه مدارک غیرواقعی از تراز اقتصادی شرکت اسپورت یونایتد در سال های 2013 و 2014 که در آنها معین شده او به عنوان وام، سه مورد دریافت وجه از سوی متهم سوم داشته است، متهم شناخته می گردد. اتهامات مربوط به این پرداخت ها و دریافت رشوه در فاصله سال های 2013 تا 2015، مصداق سو استفاده والکه از سمت خود به عنوان دبیر کلی به منظور اعمال نفوذ برای اعطای حق پخش تلویزیونی چند دوره جام جهانی و جام کنفدراسیون ها در بازه زمانی سال های 2018 تا 2030 محسوب می گردد. از ازای دریافت این حق، متهم سوم به والکه وعده انجام سه وایرز وجه به حساب شرکت او، مجموعاً به مبلغ 1.25 میلیون یورو را می دهد و به وعده خود هم عمل می نماید. در همین حال والکه از اتهام دریافت یک ساعت گران قیمت از سوی الخلیفی به عنوان پاداش اعمال نفوذش در فیفا به نفع گروه رسانه ای BeIN، تبرئه می گردد چون مدارک لازم برای اثبات این اتهام یافت نشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 899

به "رئیس قطری پاری سن ژرمن به رشوه دادن به دبیرکل پیشین فیفا متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس قطری پاری سن ژرمن به رشوه دادن به دبیرکل پیشین فیفا متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید