رئیس دپارتمان داوری فوتبال: آقایان بس کنید؛ از خدا بترسید!

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علیرضا سهرابی رئیس دپارتمان داوری فدراسیون گفت: داوران قشر تلاشگر و سالم جامعه فوتبال هستند که متاسفانه در طول تاریخ و در بزنگاه های حساس نمونه های زیادی از بی انصافی نسبت به آنها دیده شده است. این موضوع ریشه در تاریخ دارد و در خاطرات پیشکسوتان ورزش نقل قول های فراوانی در این باره دیده می شود. وقتی خبر نامزدی 4 داور شایسته ایرانی در جام جهانی فوتسال مطرح می شود کسی توجه نمی کند، کسی صحبت از کاندیداتوری مهسا قربانی و انسیه خباز مافی نژاد برای جام جهانی فوتبال بانوان نمی کند و حضور موفقیت آمیز داوران ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را نمی بینند اما هر اشتباهی زیر ذره بین می رود و بعد تفسیر می شود.

رئیس دپارتمان داوری فوتبال: آقایان بس کنید؛ از خدا بترسید!

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

وی ادامه داد: هر چند مشی فدراسیون به صورت کلی دوری از هرگونه ورود به مباحث و فضاسازی های اینچنینی است اما مسئولیت من در دپارتمان داوری فدراسیون می طلبد بر اساس وظایف ذاتی ام از حقوق این عزیزان دفاع کنم. هرچند ارکان قضایی فدراسیون هم مطابق کدهای فیفا در این زمینه اقدامات منطبق با قوانین را انجام می دهند اما واقعیت این است که در هفته های اخیر و به ویژه در یکی از برنامه های شبکه سه موارد عجیبی طرح شد که باعث تکدر خاطر داوران فوتبال ما را فراهم کرد.

سهرابی افزود: وقتی یک تیم برنده می گردد، همه هنر آن به مربی و بازیکن برمی گردد اما وقتی شکستی رخ می دهد از داور و مدیر همه زیر سوال می فرایند و مورد تهمت قرار می گیرند. اخیراً هم باب شده که مباحث را خلط می کنند و آسمان به ریسمان می بافند که فلان چینش به دلیل فلان موضوع بوده است. این افکار توهمی به فوتبال ما کمک نمی کند. کارتان را بکنید و مثل مرد مسئولیت نتایجتان را برعهده بگیرید.

وی ادامه داد: من به عنوان عضو کوچکی از جامعه داوری از ارکان قضایی فدراسیون می خواهم نسبت به افرادی که با ایراد تهمت و افترا به قشر زحمتکش داوری و حیثیت آنان لطمه وارد می کنند برخورد جدی کند. چه کسی جوابگوی بغض و اشک آن داور سرشناس و ارزنده فوتبال کشورمان است که تا ساعت 3 بامداد امروز با من تلفنی حرف می زد.چه کسی می خواهد پاسخ همسر دیگر داور را بدهد که تماس داشت و می گفت همسرش را از قضاوت منع کرده است. آقایان بس کنید! از خدا بترسید. در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم با وجود کمک داور ویدئویی اشتباه داشتیم و در سطح اروپا و در بالاترین مسابقات هم اشتباهات داوری وجود دارد و کسی نمی تواند منکر آن گردد اما اینکه آن را به برخی مباحث حاشیه ای نسبت داد مایه تاسف است.

سهرابی گفت: با این جوی که علیه داوری راه انداخته شده کار قضاوت بازی ها سخت تر از قبل هم خواهد شد. اساساً بهره مندی از کمک داور ویدئویی به دلیل اشتباهات داوری بوده و در حال حاضر در کشورهای صاحب فوتبال با کمک این تکنولوژی اشتباهات داوری تصحیح و باعث تغییر در نتایج می گردد بنابراین اشتباهات داور اجتناب ناپذیر بوده و عمدی در کار نیست. از سوی دیگر، شکی نیست که در این راستا افرادی آب در آسیاب می ریزند که فوتبال در تنش به کار خود ادامه بدهد و مطالبه خانواده داوران از کمیته اخلاق و کمیته انضباطی فدراسیون این است که در این بحث هم ورود جدی داشته باشند تا با افرادی که این فضاسازی ها را انجام می دهند برخورد جدی انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1614

به "رئیس دپارتمان داوری فوتبال: آقایان بس کنید؛ از خدا بترسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دپارتمان داوری فوتبال: آقایان بس کنید؛ از خدا بترسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید