خبر خوش برای بازنشستگان ، آیین نامه اجرایی پرداخت تسهیلات مسکن ابلاغ شد

به گزارش گردشیا، معاون اول رییس جمهوری آیین نامه اجرایی موضوع پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان را برای اجرا به دستگاهی ذیربط ابلاغ کرد.

خبر خوش برای بازنشستگان ، آیین نامه اجرایی پرداخت تسهیلات مسکن ابلاغ شد

جهت دریافت خدمات طراحی آلاچیق مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گردشیا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه آیین نامه اجرایی موضوع پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان را برای اجرا به دستگاهی ذیربط ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه یازدهم خرداد 1399 به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین نامه اجرایی بند (ز) تبصره (16) قانون بودجه سال 1399 کل کشور، موضوع پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان را تصویب کرد.

براین اساس، به منظور تسهیل در تأمین مسکن بازنشستگان صندوق های کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی از محل منابع حاصل از بازپرداخت اقساط مسکن مهر 40 هزار فقره تسهیلات خرید یا ساخت مسکن با رعایت الگوی مصرف مسکن پرداخت می گردد.

سقف فردی تسهیلات پرداختی در کلانشهرها 500 میلیون ریال و سایر شهرها و روستاها 400 میلیون ریال معین می گردد. نرخ تسهیلات مذکور در شهر تهران 9 درصد، مراکز استان ها هفت درصد و سایر مناطق شهری و روستایی چهار درصد معین می گردد.

بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی برای دریافت تسهیلات مذکور باید طی (10) سال گذشته خود و همسرشان فاقد واحد مسکونی بوده و از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده ننموده باشند. سپری شدن حداقل پنج سال از تاریخ بازنشستگی و دریافت مستمری کمتر از سی میلیون ریال در ماه، از دیگر شرایط اخذ این تسهیلات است.

همچنین افراد با سابقه بازنشستگی بالاتر در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند. در ضمن تسهیلات مزبور صرفاً برای واحدهای کمتر از (15) سال ساخت قابل پرداخت بوده و مدت بازپرداخت اقساط آن (10) سال معین می گردد.

هم چنین، صندوق های بازنشستگی کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی موظفند بازپرداخت اقساط تسهیلات پرداختی به بازنشستگان معرفی شده را تا تسویه کامل تضمین نمایند و ظرف یک ماه بعد از ارسال اطلاعات اعلامی بانک مسکن نسبت به کسر اقساط ماهانه تسهیلات یادشده از مستمریِ دریافت نمایندگان تسهیلات، اقدام و حداکثر تا ده روز از تاریخ پرداخت مستمری های ایشان به حساب بانک مسکن کارسازی نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 9 تیر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1128

به "خبر خوش برای بازنشستگان ، آیین نامه اجرایی پرداخت تسهیلات مسکن ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای بازنشستگان ، آیین نامه اجرایی پرداخت تسهیلات مسکن ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید