خبرنگاران هزاران گارد ملی در واشنگتن مستقر می شوند

به گزارش گردشیا، تهران- خبرنگاران- ارتش آمریکا گفت که برای حفظ امنیت مراسم تحلیف جو بایدن رییس جمهوری منتخب بیش از 25 هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن مستقر خواهند شد.

خبرنگاران هزاران گارد ملی در واشنگتن مستقر می شوند

به گزارش خبرنگاران، نشریه هیل بامداد شنبه نوشت، ارتش آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که پنتاگون مجوز اعزام بیش از 25 هزار نیروی گارد ملی برای حمایت از ماموریت نیروهای فدرال اجرای قانون و امنیت مراسم تحلیف را صادر کرده است.

پیش از این مجوز، استقرار تنها 20 هزار نیرو در واشنگتن مورد تایید پنتاگون قرار گرفته بود که با درخواست ارتش پنج هزار نیرو نیز به آنان افزوده شد.

مجوز استقرار 25 هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن در حالی صورت می گیرد که هم اکنون ارتش آمریکا برای مقابله با یک جنگ تمام عیار در شبه جزیره کره، حدود 28 هزار نیروی نظامی در پادگان های کره جنوبی مستقر کرده است.

مقامات دفاعی و پلیس آمریکا در تلاشند تا با توجه به شورش 6 ژانویه (17 دی) که پایتخت آمریکا را در بر گرفته بود و تعدادی کشته یا زخمی شدند به افزایش نگرانی های امنیتی پیرامون مراسم تحلیف جو بایدن در هفته آینده بپردازند.

در اوایل هفته جاری پنتاگون به گارد ملی که وظیفه محافظت از واشنگتن را بر عهده گرفته اجازه داد تا در مقابل تهدیدهای معتبر مبنی بر خشونت از سوی شبه نظامیان و گروه های افراطی از سلاح های کشنده استفاده کند.

قبل از شورش 6 ژانویه، مقامات فدرال عمداً تلاش کرده بودند تا نقش نظامیان را در پاسخ به اعتراضات محدود کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1559

به "خبرنگاران هزاران گارد ملی در واشنگتن مستقر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هزاران گارد ملی در واشنگتن مستقر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید