خبرنگاران منطقه ویژه اقتصادی بانه فرصت مهمی برای توسعه سرمایه گذاری است

به گزارش گردشیا، سنندج - خبرنگاران - معاون اول رییس جمهوری گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه فرصت مهمی برای توسعه سرمایه گذاری است و می تواند آغازی برای فعالیت های صنعتی دیگری در کردستان باشد.

خبرنگاران منطقه ویژه اقتصادی بانه فرصت مهمی برای توسعه سرمایه گذاری است

به گزارش خبرنگاران اسحاق جهانگیری روز شنبه در نشست شورای اداری و اقتصاد مقاومتی استان کردستان و آیین افتتاح منطقه ویژه اقتصادی بانه گفت: منطقه ویژه اقتصادی یک دوره طولانی معافیت اقتصادیاتی دارد و از مجموعه ای از قوانین و مقرارت مستثنا شده که انگیزه ای برای سرمایه گذاری باشد.

وی افزود: اگر سرمایه گذار برای تولید نیاز به واردات داشته باشد از معافیت های مختلفی برخوردار شده و برای صادارات هم از امتیازاتی برخوردار است که تولید را به صرفه می کند.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت امتیازی به سرمایه گذاران ارائه کرده است به ویژه با هدف صادراتی بتوانند به راحتی به تولید بپردازند تاکید کرد: برخی از این مناطق ویژه اقتصادی در کشور به یکی از قطب های صنعتی تبدیل شده اند و هزاران نفر در حال اشتغال هستند.

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: امیدواریم منطقه ویژه اقتصادی بانه به چنین قطبی تبدیل شود در این راستا امتیازات و معافیت هایی که در نظر گرفته شده اطلاع رسانی شود.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی هم در این نشست با اشاره به اینکه سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی سازمانی توسعه ای گفت: 825 شهرک و ناحیه صنعتی و 9 منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد که یکی از آنها منطقه ویژه بانه است.

فتحعلی محمدزاده با بیان اینکه این منطقه ویژه اقتصادی 85 هکتار خواهد بود که در فاز اول 35 هکتار آن به بهره برداری رسیده است افزود: این منطقه ویژه 2هزار فرصت شغلی در فاز اول ایجاد می کند و از زیرساخت های لازم از جمله آب، برق و فیبر نوزی برخوردار است.

محمدزاده تاکید کرد: زمین های لازم به 10 متقاضی تحویل شده که تولیدات مختلفی از جمله پوشاک و لوازم خانگی در آن تولید می شود.

وی یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی بانه با توجه به موقعیت اقلیمی شرایط مناسبی دارد و در هفت کیلومتری مرز سیران بند قرار گرفته است که شرایط خوبی برای وارادت و صادرات محسوب می شود.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی گفت: این منطقه ویژه از معافیت های گمرکی و اقتصادیاتی برخوردار است و می تواند نقش موثری ایفا و برگ زرین دیگری از خدمات دولت است که مورد بهره برداری قرار می گیرد.

معاون اول رییس جمهوری در این سفر یک روزه به کردستان، با حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، چند طرح را در بخش های مختلف به صورت همزمان افتتاح می کند و عملیات اجرایی چند طرح نیز با حضور وی شروع می شود.

از مهم ترین برنامه های سفر دکتر جهانگیری به استان کردستان، می توان به بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی بانه، شروع عملیات اجرایی طرح ساماندهی و توسعه مرز رسمی باشماق مریوان، شروع عملیات اجرایی گازرسانی به 100 روستا و 150 واحد صنعتی و تولیدی، طرح های مسکن مهر و 20 زمین ورزشی، 4.2 هکتار گلخانه و 923 هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی و طرح های قابل افتتاح حوزه کشاورزی استان اشاره کرد.

جهانگیری همچنین با حضور در روستای هانیس سنندج، 146 کیلومتر راه روستایی را به بهره برداری می رساند، سپس در نشستی با نخبگان اقتصادی استان شرکت می کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1619

به "خبرنگاران منطقه ویژه اقتصادی بانه فرصت مهمی برای توسعه سرمایه گذاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران منطقه ویژه اقتصادی بانه فرصت مهمی برای توسعه سرمایه گذاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید