جنجالی ترین اظهار نظر برنده توپ طلا در مورد چه بود؟

به گزارش گردشیا، رود گولیت در سال 1987 توپ طلا را کسب کرد اما معتقد بود باید این جایزه را به بازیکن دیگری می دادند.

جنجالی ترین اظهار نظر برنده توپ طلا در مورد چه بود؟

به گزارش خبرنگاران، توپ طلا در سال 1987 به نظر می رسید به فوتبال اسپانیا برسد اما برای ایتالیایی ها بود. بوتراگنیو که یک سال قبل پس از بلانوف و گری لینکر سوم شده بود شانس کسب این جایزه را داشت. همچنین میچل و فوتره (ستاره اتلتیکومادرید) از این شانس برخوردار بودند. با این حال توپ طلا به رود گولیت، یکی از سه ستاره هلندی که در میلان پا به توپ بودند، رسید. گولیت در آمستردام به دنیا آمد و پدرش سورینامی بود. او مادری هلندی داشت. این بازیکن قد بلند، انعطاف پذیر و با تکنیک بود. شاید تنها بازیکنی به شمار می رفت که در همه پست ها یک ستاره بود. او می توانست به عنوان بازیکن آزاد، هافبک و مهاجم بازی کند. گولیت در میلان در خط حمله کنار مارکو فان باستن بازی می کرد. او در آمستردام بزرگ شد و سپس به هارلم رفت. مقصد بعدی این بازیکن فاینورد بود. بازیکن هلندی در نهایت با میلان قرارداد امضا کرد تا عضو یکی از بهترین تیم های تاریخ گردد.

گولیت توپ طلایش را به نلسون ماندلا که علیه آپارتاید می جنگید، تقدیم کرد. مهاجم هلندی اغلب در برنامه های رادیویی حاضر می شد تا از اعضای کنگره ملی آفریقا حمایت کند. او از قضیه ماندلا نیز همیشه حمایت می کرد. همچنین در کنسرت هایی که برای گرامیداشت استیو بیکو (سمبل و شهید این جنگ) شرکت می کرد. به همین خاطر عجیب نبود که جایزه اش را به ماندلا تقدیم کرد اما به خاطر اظهاراتش به رسانه ها همه را شگفت زده کرد. او گفت: از این که مرا انتخاب کردند تشکر می کنم اما آن عادلانه نبود. اگر من بودم این جایزه را به رافائل گوردیو می دادم. او بهترین بازیکن حال حاضر دنیا است.

این اظهارات همه را شگفت زده کرد، همچنین فوتبال اسپانیا را که دو نماینده اش یعنی فوتره، بوتراگنیو، میچل و لینکر در رتبه دوم، سوم، چهارم و پنجم قرار گرفتند. هیچ کس به گوردیو فکر نمی کرد نه در اسپانیا و نه در رئال مادرید چون در آن موقع بوتراگنیو و میچل شانس کسب این جایزه را داشتند. گوردیو حتی یک رای را برای توپ طلا به خود اختصاص نداد. کسی او را در نظر نگرفته بود. با این حال مدافع اسپانیایی یک بازیکن بزرگ در آن دوران محسوب می شد. او در تیم های پایه رئال بتیس فوتبال خود را آغاز کرد. دوران ورزشی اش در این تیم و مادرید ساخته شد. او مدافع چپ خستگی ناپذیری بود که تکنیک خیلی خوبی با پای چپ خود داشت. گل های زیادی از این طریق به ثمر رسانده بود. میچل در یک سمت و گوردیو در سمتی دیگر نقش مهمی در سال های درخشان رئال مادرید داشتند. او در این تیم، رئال بتیس و حتی تیم ملی رقیب نزدیکی نداشت که تحت فشار قرار بگیرد. متواضع بودنش باعث شده بود که او را در میان انتخاب های بزرگ قرار بدهند. با این حال گولیت از مدافع اسپانیایی در بزرگترین روز زندگی اش تقدیر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 156

به "جنجالی ترین اظهار نظر برنده توپ طلا در مورد چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجالی ترین اظهار نظر برنده توپ طلا در مورد چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید