جزئیات دستگیری هارگوبیند تاهیلرامانی، ملکه تبهکار هالیوود

به گزارش گردشیا، پلیس منچستر انگلستان هارگوبیند تاهیلرامانی 41 ساله را به اتهام کلاهبرداری طولانی مدت دستگیر کرد. وی هویت افراد مشهور و برجسته نظیر کاتلین کندی و وندی مرداک را جعل می نموده و هزاران دلار از این راه به جیب زده است.

جزئیات دستگیری هارگوبیند تاهیلرامانی، ملکه تبهکار هالیوود

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران آنلاین، صبح روز 26 نوامبر، پلیس شهر منچستر در شمال انگلیس مردی را دستگیر کرد که مقامات آمریکایی معتقدند به اصطلاح ملکه تبهکار هالیوود است.

پلیس منچستر انگلستان هارگوبیند تاهیلرامانی 41 ساله را به اتهام کلاهبرداری طولانی مدت دستگیر کرد. وی هویت افراد مشهور و برجسته نظیر کاتلین کندی و وندی مرداک را جعل می نموده و هزاران دلار از این راه به جیب زده است.

هارگوبیند تاهیلرامانی ، مرد 41 ساله اندونزیایی و متهم به جرم جنایت، در نزدیکی مرکز شهر منچستر دستگیر شد و به تحقیقات طولانی مدت ماموران FBI و بازرسان خصوصی K2 Integrity (اطلاعات K2 سابق) ، یک شرکت امنیتی مستقر در نیویورک انتها داد.

منابعی که از تحقیقات آگاه بودند این دستگیری را تأیید کردند اما از بحث درمورد موضوع در این زمینه خودداری کردند.

مقامات قضایی بر این باورند که تاهیلرامانی، که در زمان دستگیری به نام گوبیند تاهیل تردد می کرد، از شخصیت های قدرتمند زن، از جمله چندین فرد مشهور هالیوود مانند امی پاسکال و کاتلین کندی، استفاده می کرد و سپس از اعتبار این افراد برای ترغیب افراد با عناوین کارآفرینی در کشور اندونزی سوء استفاده می کرد و قربانیان خود را به دام می انداخت. برای نمونه، قربانی کلاهبرداری را متقاعد می کرد که با سرمایه گذاری نقدی در بخش لجستیک و تعمیرات سود کلانی به همراه خواهد داشت بعد که پول را از طعمه مورد نظر دریافت می کرد، هرگز پروژه ای عملی نمی شد و او با پول ها ناپدید می شد.

پلیس تاهیلرامانی را در یک حمله صبح زود دستگیر کرد. این دستگیری اوج تحقیقات گسترده و چند حوزه ای بود که بیش از یک سال به طول انجامید. تاهیلرامانی اواخر هفته گذشته با همراهی یک وکیل مدافع تسخیری از دولت، در دادستانی منچستر حضور یافت. وی در انتظار تصمیم گیری درباره استرداد به ایالات متحده است. مقامات آمریکایی امیدوارند که وی را به جرایم مربوط به کلاهبرداری محکوم نمایند.

FBI در این باره توضیحی نداد. بخش کارآگاهان خصوصیK2 Integrity از اظهار نظر در خصوص دستگیری خودداری کرد اما بیانیه ای به این توضیح ارائه داد:

جولز کرول مدیر اجرایی K2 در این بیانیه گفت: بخش کارآگاهان خصوصیK2 Integrity کوشش های مشترک ایالات متحده، بریتانیا، و سازمان های مجری قانون اندونزی برای شناسایی و دستگیری این فرد با عنوان ملکه تبهکار هالیوود و سپردن وی به دست عدالت، ستایش می نماید.

این کلاهبردار کار خود را از ابتدای سال 2015 و تا 5 سال بعد از آن بدون هیچ مانعی ادامه داده و تعداد زیادی از قربانیان را با یک سری کلاهبرداری های جعل هویت فریب داده است.

وی با گذشت زمان فهرست قربانیان بالقوه را متناسب با نیازهای خود تطبیق می داد که در نتیجه میلیون ها دلار از آن ها کلاهبرداری کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1477

به "جزئیات دستگیری هارگوبیند تاهیلرامانی، ملکه تبهکار هالیوود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دستگیری هارگوبیند تاهیلرامانی، ملکه تبهکار هالیوود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید