توقف پروژه های دیوار مرزی ترامپ با پول پنتاگون

به گزارش گردشیا، وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان کرد، ساخت وساز بخشی از دیوار مرزی دونالد ترامپ با مکزیک که با پول ارتش اجرا شده است، متوقف خواهد شد و مابقی اعتبار اقتصادی به ارتش بازگردانده می گردد.

توقف پروژه های دیوار مرزی ترامپ با پول پنتاگون

به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال 2019 یک فوریت ملی اظهار داشت تا از آن طریق اعتبارات اقتصادی را به سمت تامین اعتبار ساخت یک دیوار در امتدار مرز جنوبی آمریکا راهنمایی کند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در بیستم ژانویه که اولین روز کاری او بود، با صدور اطلاعیه ای دستور داد تا پروژه های دیوار مرزی متوقف شده و یک بازنگری در قانونی بودن این اعتبارات و مدلهای پیمانکاری انجام گردد.

جمال براون، سخنگوی پنتاگون در بیانیه ای گفت: وزارت دفاع آمریکا درصدد لغو تمام پروژه های ساخت وساز مرزی است که با اعتباراتی ساخته شده اند که از اول قرار بود در سایر پروژه ها و عملکردهای ارتش شامل ساخت مدارس برای بچه ها نظامی ها، پروژه های ساخت وساز نظامی خارجی در کشورهای شریک و گارد ملی و تجهیزات مازاد استفاده شوند.

سخنگوی پنتاگون تاکید نمود که اعتبارات بازگشتی برای پروژه های ساخت وساز نظامی به تعویق افتاده، استفاده می شوند. هنوز معین نیست که چه میزان اعتبار به دست پنتاگون می رسد اما احتمالا چندین میلیارد دلار باشد.

تصمیم ترامپ برای راهنمایی اعتبارات پنتاگون به سمت ساخت دیوار مرزی با انتقاد شدید قانونگذارانی روبرو شد که تاکید داشتند این اقدام امنیت ملی را به خطر انداخته و کنگره را دور می زند.

تنها در سال 2019 ارتش آمریکا اظهار داشت، بیش از 120 پروژه ساخت وساز نظامی تحت تاثیر اقدام ترامپ قرار می گیرند. در همین حال وزارت امنیت داخلی آمریکا هم آدینه اظهار داشت که گام هایی برای رسیدگی به خطرات فیزیکی ناشی از رویکرد دولت قبلی به ساخت دیوار مرزی اتخاذ می نماید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1781

به "توقف پروژه های دیوار مرزی ترامپ با پول پنتاگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف پروژه های دیوار مرزی ترامپ با پول پنتاگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید