ترکیه در صدر لیست دریافت کنندگان تسلیحات جنگی از آلمان

به گزارش گردشیا، کشور آلمان با وجود اینکه از منتقدان سرسخت دخالت های نظامی ترکیه در سوریه و لیبی بوده و مدتی است تحریم تسلیحاتی علیه این کشور را در دستور کار قرار داده، اما همچنان سلاح های جنگی زیادی را به این کشور صادر می نماید.

ترکیه در صدر لیست دریافت کنندگان تسلیحات جنگی از آلمان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل گردشیا به نقل از اوزنابروکر سایتونگ، اقدامات دولت ترکیه در منطقه از طرف برلین با دید انتقادی نگریسته می گردد. برلین به شدت منتقد دخالت نظامی ترکیه در سوریه و لیبی است. با این همه ارسال تسلیحات آلمان به ترکیه همچنان ادامه دارد.

بر اساس اطلاعات وزارت اقتصاد آلمان، ترکیه در سال 2019 تسلیحات جنگی به ارزش حدود 344.6 میلیون یورو از آلمان دریافت نموده که بیش از یک سوم کل صادرات سلاح جنگی آلمان را شامل می گردد.

به این ترتیب ترکیه برای دومین سال پیاپی در صدر جدول دریافت کنندگان سلاح های جنگی از آلمان قرار گرفته است. در مجموع آلمان سال گذشته تسلیحات جنگی به ارزش حدود 823.6 میلیون یورو صادر نموده است.

در سال 2018 هم ارسال تسلیحات جنگی آلمان به ترکیه با حدود 242.8 میلیون یورو تقریباً یک سوم همه صادرات تسلیحات جنگی آلمان که حدود 770.8 میلیون یورو بوده است را شامل شده است.

بعد از دخالت نظامی ترکیه در سوریه در اکتبر سال 2019 دولت آلمان توقف صادرات بعضی تسلیحات به کشور ترکیه را در دستور کار قرار داد. این تحریم تسلیحاتی البته تنها شامل سلاح هایی بود که در جنگ علیه سوریه مورد استفاده قرار می گرفت. دولت آلمان مدعی شده است که سلاح های ارسال شده به ترکیه در سال گذشته صرفاً تسلیحات دریایی بوده اند.

مسئله صادرات تسلیحات به ترکیه به دلیل دخالت نظامی ترکیه در سوریه و لیبی مسئله ای بحث برانگیز در این کشور است. ترکیه از جمله کشورهایی است که با ارسال تسلیحات در درگیری های لیبی دخالت می نماید.

حزب چپ و سبز آلمان انتقاد شدیدی به عدم شفافیت کامل در زمینه ارسال تسلیحات از طرف دولت آلمان وارد نموده و حزب سبز چنین رویکردی را بی شرمانه دانسته است.

چپ های آلمان هم خواهان توقف کامل صادرات تسلیحات به ترکیه شده اند. دیتمار بارتش، رئیس فراکسیون چپ ها در مجلس آلمان در این باره گفته است که این مسئله بدیهی است که کسی که بیشترین جنگ را انجام می دهد بیشترین سلاح را از دولت آلمان دریافت می نماید. وی تأکید کرد که هر گونه صادرات سلاح جنگی به اردوغان رسوایی است.

سویم داگدلان از دیگر سیاستمداران حزب چپ آلمان هم صادرات تسلیحات به ترکیه را اقدامی غیر قابل تحمل ارزیابی نموده است. وی صادرات تسلیحات به ترکیه را به عنوان دلگرمی بیشتر برای اردوغان برای جنگ افروزی بیشتر دانست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1165

به "ترکیه در صدر لیست دریافت کنندگان تسلیحات جنگی از آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه در صدر لیست دریافت کنندگان تسلیحات جنگی از آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید