ترامپ مقام اخراجی از جامعه اطلاعاتی آمریکا را مایه ننگ خواند

به گزارش گردشیا، ایستا نوشت:رئیس جمهوری آمریکا، بازرس کل اخراج شده که شکایت یک افشاگر ناشناس را به جریان انداخت و موجب شد تا فرایند استیضاح علیه دونالد ترامپ به راه بیفتد، مایه ننگ توصیف کرد.

ترامپ مقام اخراجی از جامعه اطلاعاتی آمریکا را مایه ننگ خواند

به گزارش خبرگزاری پرس اسوسیشن، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یک روز پس از اخراج مایکل آتکینسون گفت که این دیده بان مستقل باید شکایت مورد نظر را با او در میان می گذاشت.

رئیس جمهوری آمریکا آدینه در نامه هایی به کمیته های اطلاعاتی مجلس نمایندگان و سنای آمریکا، با اعلام تصمیم برای اخراج آتکینسون گفت که دیگر به این بازرس کل سازمان های اطلاعاتی آمریکا اعتمادی ندارد.

برکناری این بازرس کل، بخشی از خانه تکانی بزرگتر در جامعه اطلاعاتی آمریکا به دست دونالد ترامپ است که همیشه به این کارشناسان اطلاعاتی به دیده تردید نگریسته است.

انتقاد روز شنبه ترامپ پس از آن مطرح شد که همکاران آتکینسون در مقام دفاع از او برآمدند. مایکل هوروویتز، بازرس کل در وزارت دادگستری آمریکا گفت آتکینسون به صداقت، عملکرد حرفه ای و تعهد به قانون و نظارت مستقل شناخته شده بود. او گفت این شامل اقدامات آتکینسون در مدیریت شکایت افشاگر پرونده اوکراین هم می گردد.

مایکل آتکینسون از جمله مقام های امنیتی آمریکا بود که سال گذشته میلادی در پیشرفت تحقیقات در پروندۀ استیضاح دونالد ترامپ نقش داشت.

ترامپ در نامه خود خطاب به قانونگذاران آمریکایی نوشت فرمان اخراج مایکل آتکینسون از مقامش ظرف 30 روز آینده اجرایی خواهد شد. او اعلام نمود: بسیار مهم است که من به افرادی که برای مقام بازرس کل انتخاب می شوند، اطمینان کامل داشته باشم.

مایکل آتکینسون از جمله افرادی بود که سال گذشته میلادی اعلام نمود گزارش های افشاگر مکالمات اوکراین گیت دربارۀ سوءاستفاده دونالد ترامپ از قدرتش و اعمال فشار بر رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق از جو بایدن و پسرش، از اعتبار کافی برای انجام تحقیقات برخوردار است.

بنا بر گزارش های وزارت دادگستری آمریکا، مایکل آتکینسون همچنین از جمله افرادی بود که معتقد بود دونالد ترامپ با اعمال فشار بر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، به طور بالقوه امنیت ملی و ضد اطلاعاتی کشور را به خطر انداخته است.

تصمیم دونالد ترامپ برای اخراج مایکل آتکینسون آن هم در حالی که ایالات متحده با بحران شیوع کرونا دست و پنجه نرم می نماید، انتقاد دموکرات های این کشور را در پی داشت.

مارک وارنر، سناتور دموکرات در این باره گفت: در شرایط اضطرار ملی، این غیرقابل تصور است که رئیس جمهوری بار دیگر کوشش کند با هدف دریافت یکی دیگر از مقامات اطلاعاتی کشور آن هم تنها به این دلیل که وظیفه اش را انجام داده است، یکپارچگی جامعه اطلاعاتی آمریکا را تضعیف کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 خرداد 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1059

به "ترامپ مقام اخراجی از جامعه اطلاعاتی آمریکا را مایه ننگ خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ مقام اخراجی از جامعه اطلاعاتی آمریکا را مایه ننگ خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید