تامین اجتماعی یک ماه حقوق به مستمری بگیران نپرداخته؟

به گزارش گردشیا، مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران به این پرسش که چرا پرداخت حقوق بازنشستگان در هر ماه با تأخیرهایی روبرو می گردد و ابهاماتی وجود دارد که تأمین اجتماعی با جابه جایی تاریخ پرداخت ها یک ماه از حقوق افراد را در یک سال گذشته نپرداخته است توضیحاتی ارائه و عدم پرداخت یک ماه حقوق را رد کرد.

تامین اجتماعی یک ماه حقوق به مستمری بگیران نپرداخته؟

ناهید حیدری در گفت وگو با گردشیا، در پاسخ به اینکه چرا پرداخت حقوق بازنشستگان در هر ماه با تأخیر هایی روبرو می گردد و ابهاماتی وجود دارد که تأمین اجتماعی با جابه جایی تاریخ پرداخت ها ممکن است یک ماه از حقوق افراد را در یک سال گذشته نداده باشد گفت: خیر، اینگونه نیست. 20 تا 15 سال قبل شیوه پرداخت مستمری ها متفاوت بود و از آن موقع تاکنون تغییرات زیادی نموده است. مستمری ها ابتدا توسط بانک ها و در صف های طویلی پرداخت می شد. کمی بعدتر با شرکت پست قراردادی منعقد شد تا مستمری در منازل افراد تحویل گردد که ایراداتی به آن وارد شد.

وی اضافه نمود: پس از آن پرداخت مستمری به وسیله کارت ها جایگزین شد. در آن برهه که پرداخت مستمری به وسیله کارت انجام می شد به علت حجم بالای مستمری بگیران، واریز بر اساس حروف الفبا بود اما بی عدالتی هایی وجود داشت و کسی که فامیلی اش با اولین حروف الفبا بود زودتر حقوق می گرفت و کسی که جزو آخرین حروف الفبا دیرتر؛ این نحوه پرداخت نیز مورد اعتراض نهاده شد.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران اضافه نمود: این قضیه آنالیز شد و ما در راستای عدالت در پرداخت کوشش کردیم تا پرداخت ها در بازه 20 تا 30ام ماه واریز گردد. به این ترتیب کسی که هفدهم ماه دریافتی داشت و اکنون بیست و پنجم ماه دریافتی دارد، لذا ممکن است این تصور اشتباه برایش پیش آمده باشد که یک ماه حقوق نگرفته است؛ اما ما برای آنکه افراد در پرداخت مستمری ها آسیب نبینند و تاخیرها زیاد نباشد تصمیم گرفتیم با جابجایی سه روزه آن را به 25 ام برسانیم. به عنوان مثال اگر کسی پانزدهم ماه حقوق می گرفت ماه بعد هجدهم و ماه بعد بیست و یکم حقوق دریافت کرد تا به تاریخ مورد نظر برسیم. اکنون هم تاخیری در پرداخت ها نداریم.

حیدری درباره افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی نیز توضیحاتی ارائه و عنوان نمود: همه ساله حداقل دستمزد و میزان افزایش آن توسط شورای عالی کار تعیین می گردد و بر این اساس حداقل حقوق برای امسال 36.5 درصد افزایش یافت و به این ترتیب کف حقوق به یک میلیون و 516 هزار تومان رسید. برای سایر سطوح درآمدی نیز 13.5 درصد افزایش + 261 هزار تومان ثابت مصوب شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 260

به "تامین اجتماعی یک ماه حقوق به مستمری بگیران نپرداخته؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین اجتماعی یک ماه حقوق به مستمری بگیران نپرداخته؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید