اپوزیسیون میانمار برای مقاومت مسلحانه آماده می گردد

به گزارش گردشیا، با گذشت چند ماه از کودتای نظامی میانمار هنوز از اعتراض های خیابانی کاسته نشده است. مخالفان حکومت نظامی حال از تشکیل نیروهای مدافع مردم خبر می دهند.

اپوزیسیون میانمار برای مقاومت مسلحانه آماده می گردد

به نقل از دویچه وله، حکومت نظامی در میانمار با خشونت تمام جواب معترضین و تظاهرکنندگان را می دهد. پس از اعلام حکومت نظامی در روزهای نخست ماه فوریه، نظامیان تا به امروز بیش از 760 نفر را به گلوله بسته اند و بیش از 3 هزار و 400 نفر را نیز بازداشت نموده اند.

دولت وحدت ملی که از مخالفان کودتای نظامی تشکیل شده روز چهارشنبه بیان کرد که برای دفاع از معترضین در خیابان ها در حال آماده سازی واحدهای مسلح نیروهای مدافع مردم است.

در این بیانیه همچینن آمده است: این نخستین گام برای تشکیل ارتش فدرال با هدف انجام اصلاحات موثر در بخش امنیتی برای خاتمه دادن به جنگ داخلی هفتاد ساله است.

اعتراض به حکومت نظامی در میانمار کماکان ادامه دارد. به گزارش رسانه ها شهرهای عظیم این کشور در روزهای اخیر همچنان شاهد اعتراض های مردمی بوده و حداقل 5 نفر براثر تیراندازی نیروهای نظامی کشته شده اند.

با افزایش خشونت ها، سازمان ملل متحد همچنین از شروع موج مهاجرت به خارج از میانمار خبر می دهد. طبق این گزارش تا به امروز 20 هزار نفر کشور را ترک نموده و 10 هزار نفر از این تعداد به کشورهای همسایه رفته اند.

به گزارش سازمان ملل متحد، افزون بر بحران مالی، شیوع ویروس کرونا نیز باعث شده تا تقریبا 3 میلیون و 400 هزار نفر با گرسنگی درگیر شوند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز آدینه گذشته با صدور بیانیه ای خواهان قطع فوری اعمال خشونت و اجرای هرچه سریعتر برنامه اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) برای خاتمه بحران شده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1793

به "اپوزیسیون میانمار برای مقاومت مسلحانه آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپوزیسیون میانمار برای مقاومت مسلحانه آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید