الزرفی: شنبه برنامه دولتم را به رئیس مجلس عراق ارائه می کنم

به گزارش گردشیا، مامور تشکیل کابینه عراق گفت که روز شنبه برنامه دولت خود را ارائه خواهد داد و از رئیس مجلس خواهد خواست تا جلسه رای اعتماد را برگزار کند.

الزرفی: شنبه برنامه دولتم را به رئیس مجلس عراق ارائه می کنم

به گزارش گروه سیاسی گردشیا، عدنان الزرفی مامور تشکیل کابینه عراق شامگاه جمعه گفت که روز شنبه برنامه دولت خود را ارائه خواهد داد و به طور رسمی از رئیس مجلس خواهد خواست تا جلسه رای اعتماد را برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، الزرفی اضافه کرد: کابینه من در چند محور مهم فعالیت خواهد کرد که نخست تلاش برای ایجاد راه چاره برای بحران های مالی و دوم اعمال حاکمیت قانون و سوم تلاش برای برگزاری انتخابات آزاد و شفاف و چهارم ایجاد توازن در روابط بین المللی عراق خواهد بود.

مامور تشکیل کابینه عراق در ادامه اضافه کرد: انتخاب در اختیار اعضای مجلس و گروه های سیاسی ملی است که به من رای اعتماد دهند که با حمایت مردم و موافقت مرجعیت همراه باشد تابرنامه های دولت را اجرا کنم.

الزرفی تاکید کرد هرگز از فرصتی که به وی برای تشکیل کابینه داده شده کناره گیری نخواهد کرد.

گروه های شیعی عراق تا به امروز بر سر نام نامزد نخست وزیری عراق به تفاهم نرسیدند از همین رو برهم صالح رئیس جمهور عراق 27 اسفند ماه طی مراسمی عدنان الزرفی را مامور تشکیل دولت انتقالی کرد. پیش از الزرفی محمد توفیق علاوی برای تشکیل دولت انتقالی عراق مامور شده بود که به دلیل مخالفت برخی جریان ها با اسامی نامزدهای تصدی وزارتخانه ها در کابینه پیشنهادی جدید، در این امر ناکام ماند.

الزرفی از اعضای فراکسیون النصر به رهبری حیدر العبادی (نخست وزیر سابق) در مجلس عراق است، اما معرفی او موجی از مخالفت شدید در میان گروه های مجلسی به راه انداخته است.

او از زمان مکلف شدن طبق قانون 30 روز مهلت دارد کابینه پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند که با وجود مخالفت گروه های اصلی شیعی که اکثریت را در مجلس تشکیل می دهند موفقیت الزرفی بعید به نظر می رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 خرداد 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1055

به "الزرفی: شنبه برنامه دولتم را به رئیس مجلس عراق ارائه می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزرفی: شنبه برنامه دولتم را به رئیس مجلس عراق ارائه می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید