افغانستان سپر بلای امنیت آسیای میانه، روسیه و چین است

به گزارش گردشیا، خبرنگاران: وزیر کشور دولت کابل با حضور در جلسه پرسش و پاسخ مجلس سنای افغانستان از تبدیل شدن این کشور به سپر بلای تأمین امنیت آسیای میانه، روسیه و چین اطلاع داد.

افغانستان سپر بلای امنیت آسیای میانه، روسیه و چین است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای گردشیا در کابل، نورالحق علومی وزیر کشور افغانستان با حضور در مجلس سنای افغانستان خاطرنشان کرد: افغانستان سپر بلای تأمین امنیت آسیای میانه، روسیه و چین شده است.

وی در جلسه پرسش و پاسخ مجلس سنای افغانستان گفت: پاکستان با انجام عملیات های نظامی در وزیرستان و دیگر مناطق شمالی این کشور، شورشیان و مخالفان مسلح را به سوی افغانستان سوق داده است.

علومی اضافه کرد: دشمنان افغانستان میخواهد تا نیروهای امنیتی افغان را در دفاع مستقلانه از این کشور به چالش بکشند.

وزیر کشور افغانستان گفت: در حال حاضر عملیات های پاکسازی در مناطق ناامن افغانستان راه اندازی شده، اما بخشی از مشکلاتی که منجر به ناامنی ها در این کشور می گردد وجود فساد می باشد.

وی توضیح داد: وزارت کشور افغانستان مسمم است تا علیه فساد اداری در افغانستان مبارزه کند که این امر نیازمند همکاری همه جانبه دیگر بخش ها و ارگان ها با این وزارت خانه است.

علومی در ادامه اذعان داشت: اخیرا اتهاماتی مبنی بر عملکرد نادرست وزارت کشور افغانستان و عدم انجام صحیح وظایف آن مطرح شده که هیچ یک صحت ندارد.

وی اضافه کرد: پلیس افغانستان در اغلب موارد از سلاح های سنگین، تانک و حمایت هوایی برخوردار نیست که به خاطر آن در عملیات های خود با مشکالاتی روبرو می گردد و بر همین اساس افغانستان نیازمند همکاری های نیروهای خارجی است.

وزیر کشور افغانستان توضیح داد: نیروهای خارجی در بخش شناسایی و اطلاعاتی با نیروها امنیتی افغان همکاری می نمایند.

علومی خاطرنشان سخت: ما می خواهیم تا همکاری های جامعه جهانی با افغانستان تداوم یابد، اما ادامه آن باید در چارچوب قانون اساسی این کشور باشد.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 717

به "افغانستان سپر بلای امنیت آسیای میانه، روسیه و چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان سپر بلای امنیت آسیای میانه، روسیه و چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید