افشاگری عجیب گاردین؛ انگلیس سال گذشته از همه گیری کرونا آگاه بود

به گزارش گردشیا، روزنامه گاردین اسناد محرمانه ای را افشا نموده که در آن نشان می دهد از یک سال پیش به اعضای دولت انگلیس درباره همه گیری یک ویروس و پیامدهای فاجعه بار اجتماعی و مالی آن هشدار داده است.

افشاگری عجیب گاردین؛ انگلیس سال گذشته از همه گیری کرونا آگاه بود

به گزارش گردشیا به نقل از ایرنا، در سند 600 صفحه ای ارزیابی تهدید امنیت ملی سال 2019میلادی که توسط پاتریک والانس مشاور عالی علمی دولتی به امضاء رسیده، پیش بینی شده که حتی همه گیری خفیف این ویروس منجر به مرگ و میر ده ها هزار نفر در انگلیس می گردد.

بر همین اساس به دولت توصیه هایی شده از جمله اینکه انبار تجهیزات پزشکی و ملزومات محافظتی کادر درمانی را تکمیل کند، برای بازگرداندن اتباع انگلیسی گرفتار خارج از کشور در مدت شیوع بیماری و افزایش ناگهانی آمار مرگ و میر برنامه ریزی کند.

در این سند همچنین پیش بینی شده که حدود 50 درصد افراد جامعه به این ویروس مبتلا شده، کسب وکارهای تجاری به شدت آسیب دیده و سطح تقاضا از خدمات درمانی و مراقبت های اجتماعی سر به فلک می کشد.

سند یادشده همچنین سه موج همه گیری برای ویروس جدید را پیش بینی نموده که هر موج 15 هفته طول کشیده و اوج هر موج در هفته 6 تا 7 رخ می دهد.

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در این سند، بین 4 تا 6 ماه زمان برای فراوری و توزیع واکسن موثر ویروس جدید زمان ضروری است و در این مدت اقتصاد انگلیس 2.35 تریلیون پوند (معاد 131 درصد فراوری ناخالص داخلی) خسارت می بیند.

تهیه کنندگان این سند پیش بینی نموده اند که حتی پس از عبور از همه گیری ویروس، بازگشت به شرایط عادی و ترمیم زیرساخت های کشور ماه ها بلکه ممکن است سال ها زمان ببرد.

دولت انگلیس صحت این سند را رد ننموده، بلکه یک سخنگو به روزنامه گاردین گفته است: پاسخ ما به همه گیری ویروس کرونا این بوده که اطمینان حاصل کنیم سازمان بهداشت ملی از تمام حمایت های لازم برای درمان بیماران برخوردار بوده و از افراد شاغل و شرکت های تجاری حمایت کنیم.

این در حالی است که دولت انگلیس به دلیل عملکرد ضعیف در نحوه مواجهه با همه گیری این ویروس، به ویژه در تامین تجهیزات پزشکی و لباس های محافظتی کادر درمانی، به شدت از سوی افکار عمومی تحت فشار قرار گرفته است. گزارش ها حاکی است که بیمارستان های این کشور به لحاظ تعداد، سرعت افزایش و وخامت حال بیماران، همچنین کمبود ظرفیت بیمارستان ها در حال انفجار هستند. پزشکان انگلیس چندی پیش هشدار دادند که اگر ملزومات بهداشتی آن ها تامین نگردد دست از کار خواهند کشید.

انگلیس اکنون دوره اوج (پیک) همه گیری ویروس کرونا را سپری می نماید و تا به امروز بیش از 19 هزار نفر در این کشور جان باخته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1110

به "افشاگری عجیب گاردین؛ انگلیس سال گذشته از همه گیری کرونا آگاه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری عجیب گاردین؛ انگلیس سال گذشته از همه گیری کرونا آگاه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید