اسلامی: افزایش 25 درصدی اجاره بها فقط مربوط به تمدید قراردادهاست

به گزارش گردشیا، وزیر راه و شهرسازی گفت: قرارداد های جدید اجاره بر اساس حقوق خصوصی مستاجر و موجر تهیه می گردد و مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در راستای تنظیم گری بوده و برای تمدید اجاره اعمال خواهد شد.

اسلامی: افزایش 25 درصدی اجاره بها فقط مربوط به تمدید قراردادهاست

به گزارش گروه مالی گردشیا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به تشریح مصوبه اخیر هیئت دولت در ارتباط با مشخص سقف افزایش اجاره بها پرداخت و گفت: با توجه به وجود تهدید فعال ویروس کوید-19 و نقش فرآیند اسباب کشی و جابه جایی منازل در افزایش شیوع این بیماری، همچنین شرایط نامتعارف مالی و افزایش قیمت بازار اجاره، مصوبه تنظیم گری دولت در قالب 2 بند و 6 تبصره به منظور ساماندهی بازار اجاره صادر شد.

*مصوبه دولت صرفا شامل قرارد های تمدیدی می گردد

وزیر راه و شهرسازی در بیان بند 1 مصوبه مذکور گفت: رقم افزایش قیمت اجاره بها برای مستاجرانی که تا به امروز برای تمدید قرارداد اجاره با موجر توافق نکرده و سررسید قرارداد آن ها از تاریخ 9 تیرماه به بعد است، با حداکثر 25 درصد افزایش برای شهر تهران، 20 درصد برای کلانشهر ها و 15 درصد برای سایر شهر ها اعمال می گردد.

اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا مصوبه دولت برای قرارداد های جدید نیز کاربرد دارد یا خیر، توضیح داد: قرارداد های جدید اجاره بر اساس حقوق خصوصی مستاجر و موجر تهیه می گردد و مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در راستای تنظیم گری بوده و برای تمدید اجاره اعمال خواهد شد.

وی در خاتمه، ضمن شرح اقدامات دولت برای جلوگیری از غیر رسمی شدن ثبت معاملات اجاره، اضافه کرد: اقدام دولت برای ایفای نقش تنظیم گری در بازار است و به منظور جلوگیری از قرارداد های غیر رسمی، الزام به ثبت قرارداد و دریافت کد رهگیری برای معاملات در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 شهریور 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1212

به "اسلامی: افزایش 25 درصدی اجاره بها فقط مربوط به تمدید قراردادهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: افزایش 25 درصدی اجاره بها فقط مربوط به تمدید قراردادهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید