ادامه اعتراض ها در هنگ کنگ

به گزارش گردشیا، ده ها هزار تن از معترضان سیاه پوش هنگ کنگی با درخواست استعفای رهبر این دولت شهر به خیابان ها آمدند.

ادامه اعتراض ها در هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کری لام، مدیر اجرایی هنگ کنگ شنبه به طور نامحدود لایحه ای را که افراد مظنون را برای محاکمه راهی چین می کرد، به تعویق انداخت و مراتب ناراحتی عمیق خود را ابراز کرد. او پس از اعتراضات خشونت بار مجبور به لغو این لایحه شد. همین مساله توانایی کری لام برای ادامه راهنمایی این دولت شهر را زیر سوال برد.

سازمان دهندگان اعتراضات امروز امید دارند بیش از یک میلیون تن در خیابان ها حضور یابند؛ درست همانند اعتراضات یکشنبه گذشته که پلیس تعداد معترضان را 240 هزار تن برآورد کرد.

در درگیری های خشونت بار روز چهارشنبه، پلیس گلوله پلاستیکی و گاز اشک آور شلیک کرد. بعضی از سرمایه داران بزرگ هنگ کنگ انتقال دارایی های شخصی خودشان را از ترس قانون پیشنهادی شروع نموده اند و منتقدان نگرانند که وضعیت بین المللی این شهر از بین برود.

بعضی از معترضان به لایحه استرداد تاکید دارند که تعلیق آن کافی نیست و کری لام باید برود. کلودیا مو، قانونگذار حامی دموکراسی تاکید کردند: اگر آنها از لغو کلی این لایحه جنجالی امتناع نمایند، این بدین معناست که ما نمی توانیم عقب بکشیم. او می ماند، ما می مانیم.

در این تظاهرات گسترده، بعضی از معترضان گل های میخک سفید به دست داشتند و بعضی هم بنرهایی با نوشته شلیک نکنید، ما هنگ کنگی هستیم به دست گرفتند. آنها کوشش داشتند تا از تکرار حادثه چهارشنبه که پلیس به سمت معترضان حمله ور شد، جلوگیری نمایند. معترضان شامل خانواده های جوان و سالخورده، دریای سیاهی در جاده ها، پیاده روها و ایستگاه های قطار سراسر مرکز اقتصادی هنگ کنگ به راه انداختند تا نارضایتی خودشان را از رهبر هنگ کنگ ابراز نمایند.

معترضان همچنین خواهان برخورد با سوء فعالیت نیروهای امنیتی هستند که در جریان خشونت های روز چهارشنبه بیش از 70 مجروج بر جای گذاشت.

یکی از معترضان گفت: کری لام شنبه عذرخواهی نکرد. قابل پذیرش نیست. او رهبر افتضاحی است که مملو از دروغ است… معتقدم او اکنون این لایحه را به تعویق انداخته است تا به ما حقه بزند تا اوضاع را آرام کند. معترض دیگری گفت: برای همین است که ما لغو کامل آن را می خواهیم. ما دیگر اعتمادی به او نداریم. او باید برود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 661

به "ادامه اعتراض ها در هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراض ها در هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید