آب پاکی روی دست معترضان کنکور در روزهای کرونا؛ برگزاری آزمون سراسری حتمی است

به گزارش گردشیا، معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: برگزاری کنکور سراسری سال 99 تا این لحظه حتمی است و فکر می کنم این جمله باید قوی، محکم و یکپارچه به جامعه اعلام گردد که کنکور برگزار می گردد .

آب پاکی روی دست معترضان کنکور در روزهای کرونا؛ برگزاری آزمون سراسری حتمی است

به گزارش گردشیا به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حقدوست معاون آموزشی وزیر بهداشت در مورد زمان برگزاری کنکور و تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار کرد: این ستاد براساس اینکه بهترین آورده را برای مردم داشته باشد تصمیم می گیرد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی بحث هایی که دارند دغدغه اصلی شان این است که خدای ننموده سلامت جامعه و سلامت داوطلبان به خطر نیفتد. به تبع آن ما نیز براساس این اصل که سلامت داوطلبان مهم است باید تصمیم بگیریم.

وی ادامه داد: توجه داشته باشید که سلامت جسم یک مسئله است و سلامت روان و روح مسئله دیگر است. داوطلبان بعضا چند سال خود را در خانه محبوس نموده اند و استرس های زیادی را تحمل می نمایند. همه بدانند که وقتی تصمیم می گیریم باید سلامت را جامع ببینیم. البته این بسیار مهم است که داوطلب نباید به ویروس کرونا مبتلا گردد اما از سوی دیگر هم نباید دچار استرس اضافه گردد و بحث های تکنیکال را باید در پشت درهای بسته مطرح کنیم.

حقدوست با بیان اینکه دانش آموزان و داوطلبان باید بدانند که وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام کوشش خود را می نمایند که آنها در سالم ترین شرایط آزمون خود را برگزار نمایند، اضافه کرد: درست است که عکس هایی از حوزه های آزمون نشان می دهد بعضی داوطلبان ماسک خود را پایین کشیده اند ، اما یک بار دیگر ببینید که چقدر فاصله جایگاه ها بیشتر شده و چقدر پروتکل های بهداشتی رعایت شده و حوزه ها خلوت تر شده اند حتی کاغذ زمین گذاشته نشده است و ضدعفونی کامل اجرا شده و برای ورود و خروج داوطلبان تمام مسائل رعایت شده اگرچه رعایت پروتکل ها نقایصی هم داشته است .

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: ما گوش به فرمان وزارت بهداشت هستیم. برای ورود و خروج داوطلبان نیز در طول دو آزمون اخیر تجارب مهمی کسب نموده ایم. همچنین قبل و حین برگزاری جلسه آزمون داوطلبان را ترغیب می کنیم که ماسک خود را حتی برای لحظاتی برندارند.

حقدوست گفت: برگزاری کنکور سراسری سال 99 تا این لحظه تغییری نداشته و فکر می کنم این جمله قوی، محکم و یکپارچه به جامعه اعلام گردد که کنکور برگزار می گردد و در این زمینه نباید تردید ایجاد کنیم. اگر شرایط عجیب و عوض شد و مختصات تغییر کرد و قانونگذاران بعد از جمع بندی خواستند تغییری در زمان برگزاری کنکور ایجاد نمایند ما گوش به فرمان هستیم. تا آن لحظه همت می کنیم که به بهترین شکل آزمون را برگزار کنیم.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره اینکه وزیر بهداشت از سوی دیگر اعضای هیأت دولت برای انتقاد نکردن از برگزاری کنکور دکتری تحت فشار است، شرح داد: این موضوع را باید کسانی که گفته اند تأیید نمایند. آنچه من می بینم این است که همدلی میان اعضا ستاد مقابله با کرونا وجود دارد. وزیر بهداشت با هیجان و استرس هایی که بعضی ایجاد می نمایند از پروتکل های بهداشتی کوتاه نمی آید و احساس می گردد وزیر بهداشت با دولت و خارج از آن ارتباط خوب و صمیمانه ای دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1268

به "آب پاکی روی دست معترضان کنکور در روزهای کرونا؛ برگزاری آزمون سراسری حتمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب پاکی روی دست معترضان کنکور در روزهای کرونا؛ برگزاری آزمون سراسری حتمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید